
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RC12KT2M00
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 2M OHM 10% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.57
0.57
10
0.40375
4.0375
25
0.31502
7.8755
50
0.26638
13.319
100
0.20995
20.995
250
0.17765
44.4125
500
0.14535
72.675
1000
0.11305
113.05
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±10% |
| Resistance | 2 MOhms |
| Composition | Carbon Composition |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |