RC12KT3M90
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RC12KT3M90
Description:
RES 3.9M OHM 10% 1/2W AXIAL
Tolerance ±10%
Resistance 3.9 MOhms
Composition Carbon Composition
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C