
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RC14JT13K0
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 13K OHM 5% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.513
0.513
10
0.36955
3.6955
25
0.28804
7.201
50
0.24377
12.1885
100
0.19209
19.209
250
0.162526
40.6315
500
0.132981
66.4905
1000
0.103436
103.436
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Stackpole Electronics Inc |
| Series | RC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 13 kOhms |
| Composition | Carbon Composition |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Obsolete |
| Size / Dimension | 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | - |