RC14JT2M70
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RC14JT2M70
Description:
RES 2.7M OHM 5% 1/4W AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 9594
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Tolerance ±5%
Resistance 2.7 MOhms
Composition Carbon Composition
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Product Status Obsolete
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C