RC1587M15
onsemi
Product No:
RC1587M15
Manufacturer:
onsemi
Package:
TO-263-3
Batch:
Datasheet:
Description:
IC REG CONV PENTIUM 1OUT TO263-3
User Guide
Mfr onsemi
Series -
Package Tube
Applications Converter, Intel Pentium® II GTL+, Pro
Mounting Type Surface Mount
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Product Status Obsolete
Voltage - Input 3.3V ~ 7V
Voltage - Output 1.5V
Number of Outputs 1
Base Product Number RC158
Operating Temperature 0°C ~ 125°C