
Texas Instruments
Product No:
RC4136N
Manufacturer:
Package:
14-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 4 CIRCUIT 14DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.4915
1.4915
10
1.3433
13.433
25
1.26692
31.673
100
1.07958
107.958
250
1.013688
253.422
500
0.886977
443.4885
1000
0.73492
734.92
2500
0.684238
1710.595
5000
0.658901
3294.505
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.7V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 5mA (x4 Channels) |
| Number of Circuits | 4 |
| Base Product Number | RC4136 |
| Current - Input Bias | 140 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 14-PDIP |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |