
Texas Instruments
Product No:
RC4558DGKR
Manufacturer:
Package:
8-VSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8VSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.30115
3.0115
25
0.2717
6.7925
100
0.18772
18.772
250
0.15808
39.52
500
0.12844
64.22
1000
0.0988
98.8
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.7V/µs |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.5mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | RC4558 |
| Current - Input Bias | 150 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Current - Output / Channel | 10 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |