
Texas Instruments
Product No:
RC4558IP
Manufacturer:
Package:
8-PDIP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8DIP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4655
0.4655
10
0.3762
3.762
25
0.34428
8.607
100
0.25612
25.612
250
0.232066
58.0165
500
0.192071
96.0355
1000
0.144048
144.048
2500
0.13205
330.125
5000
0.124042
620.21
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Slew Rate | 1.7V/µs |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Through Hole |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.5mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | RC4558 |
| Current - Input Bias | 150 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Output / Channel | 10 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |