
Texas Instruments
Product No:
RC4558PWR
Manufacturer:
Package:
8-TSSOP
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8TSSOP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.3895
0.3895
10
0.3154
3.154
25
0.2888
7.22
100
0.214985
21.4985
250
0.194826
48.7065
500
0.161234
80.617
1000
0.120935
120.935
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 1.7V/µs |
| Output Type | Differential |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 2.5mA (x2 Channels) |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | RC4558 |
| Current - Input Bias | 150 nA |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Gain Bandwidth Product | 3 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Current - Output / Channel | 10 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 30 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 10 V |