
Texas Instruments
Product No:
RC4580IDR
Manufacturer:
Package:
8-SOIC
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC AUDIO 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.456
0.456
10
0.34485
3.4485
25
0.31084
7.771
100
0.2147
21.47
250
0.180766
45.1915
500
0.146889
73.4445
1000
0.112984
112.984
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Slew Rate | 5V/µs |
| Output Type | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Audio |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Product Status | Active |
| Current - Supply | 6mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Base Product Number | RC4580 |
| Current - Input Bias | 100 nA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Gain Bandwidth Product | 12 MHz |
| Voltage - Input Offset | 500 µV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Max) | 32 V |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4 V |