RCC22DRYS-S93
Sullins Connector Solutions
Product No:
RCC22DRYS-S93
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.100
Color Green
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature -65°C ~ 125°C