RCC25HETS
Sullins Connector Solutions
Product No:
RCC25HETS
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 25POS 0.100
Color -
Pitch 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature -65°C ~ 125°C