RCC31DRTS-S734
Sullins Connector Solutions
Product No:
RCC31DRTS-S734
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 62POS 0.100
Color Green
Pitch 0.100" (2.54mm)
Contact Type Full Bellows
Mounting Type Through Hole
Card Thickness 0.031" (0.79mm)
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature -65°C ~ 125°C