RCE39DHHN
Sullins Connector Solutions
Product No:
RCE39DHHN
Description:
CONN EDGE DUAL FMALE 78POS 0.039
Color Black
Pitch 0.039" (1.00mm)
Package Tube
Features -
Read Out Dual
Card Type Non Specified - Dual Edge
Termination Solder, Staggered
Contact Type Hairpin Bellows
Mounting Type Through Hole
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Operating Temperature -65°C ~ 125°C