
Murata Electronics
Product No:
RCE5C1H123J1K1H03B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 0.012UF 50V NP0 RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5415
0.5415
10
0.40185
4.0185
50
0.32167
16.0835
100
0.275785
27.5785
500
0.218291
109.1455
1000
0.183825
183.825
2500
0.17234
430.85
5000
0.160844
804.22
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Formed Leads |
| Capacitance | 0.012 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | RCE5C1H |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |