
Murata Electronics
Product No:
RCE5C1H150J0A2H03B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 15PF 50V NP0 RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.4085
0.4085
10
0.2869
2.869
50
0.21717
10.8585
100
0.18905
18.905
500
0.140049
70.0245
1000
0.119044
119.044
2500
0.112043
280.1075
5000
0.105032
525.16
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 15 pF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | RCE5C1H |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |