
Murata Electronics
Product No:
RCE5C1H1R0C0A2H03B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1PF 50V NP0 RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.285
2.85
50
0.21527
10.7635
100
0.187435
18.7435
500
0.138833
69.4165
1000
0.118009
118.009
2500
0.111074
277.685
5000
0.10413
520.65
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±0.25pF |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 1 pF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | RCE5C1H |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |