
Murata Electronics
Product No:
RCE5C2A100J0DBH03A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.2793
2.793
50
0.2109
10.545
100
0.18373
18.373
500
0.136078
68.039
1000
0.115662
115.662
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 10 pF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | RCE5C2A |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |