
Murata Electronics
Product No:
RCE5C2J180J1K1H03B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5985
0.5985
10
0.4427
4.427
50
0.35397
17.6985
100
0.303335
30.3335
500
0.240141
120.0705
1000
0.202226
202.226
2500
0.189582
473.955
5000
0.176947
884.735
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 18 pF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 630V |
| Size / Dimension | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |