
Murata Electronics
Product No:
RCE5C3A101J2M1H03A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
2000
0.17234
344.68
4000
0.160854
643.416
10000
0.155106
1551.06
14000
0.152808
2139.312
50000
0.151506
7575.3
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 100 pF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension | 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm) |
| Base Product Number | RCE5C3A |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |