
Murata Electronics
Product No:
RCE5C3A471J2K1H03B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.6365
0.6365
10
0.44935
4.4935
50
0.3401
17.005
100
0.29621
29.621
500
0.219412
109.706
1000
0.186494
186.494
2500
0.175532
438.83
5000
0.164559
822.795
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 470 pF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension | 0.217" Dia (5.50mm) |
| Base Product Number | RCE5C3A |
| Height - Seated (Max) | 0.256" (6.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |