
Murata Electronics
Product No:
RCER71E104K0K1H03B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.399
0.399
10
0.2812
2.812
50
0.2128
10.64
100
0.185345
18.5345
500
0.137275
68.6375
1000
0.116688
116.688
2500
0.10983
274.575
5000
0.102961
514.805
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | RCER71E |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |