
Murata Electronics
Product No:
RCER71E226MWK1H03B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 22UF 25V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.615
1.615
10
1.2749
12.749
50
1.10504
55.252
100
0.95627
95.627
500
0.722475
361.2375
1000
0.637478
637.478
2500
0.594985
1487.4625
5000
0.573734
2868.67
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Style | Formed Leads |
| Capacitance | 22 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.217" L x 0.157" W (5.50mm x 4.00mm) |
| Base Product Number | RCER71E |
| Height - Seated (Max) | 0.295" (7.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |