
Murata Electronics
Product No:
RCER71E335K2M1H03A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 3.3UF 25V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.608
0.608
10
0.44935
4.4935
50
0.35967
17.9835
100
0.308275
30.8275
500
0.244074
122.037
1000
0.205542
205.542
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Formed Leads |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 25V |
| Size / Dimension | 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm) |
| Base Product Number | RCER71E |
| Height - Seated (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |