
Murata Electronics
Product No:
RCER71H102K0A2H03B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.38
0.38
10
0.26885
2.6885
50
0.20311
10.1555
100
0.17689
17.689
500
0.131062
65.531
1000
0.111397
111.397
2500
0.104842
262.105
5000
0.098296
491.48
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 1000 pF |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) |
| Base Product Number | RCER71H |
| Height - Seated (Max) | 0.138" (3.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |