
Murata Electronics
Product No:
RCER72E223K1M1H03A
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
2000
0.128088
256.176
4000
0.12008
480.32
10000
0.112072
1120.72
14000
0.110076
1541.064
50000
0.105564
5278.2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 0.022 µF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 250V |
| Size / Dimension | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Base Product Number | RCER72E |
| Height - Seated (Max) | 0.197" (5.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |