
Murata Electronics
Product No:
RCER72J103K2K1H03B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 10000PF 630V X7R RADIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5605
0.5605
10
0.39805
3.9805
50
0.30077
15.0385
100
0.261915
26.1915
500
0.19399
96.995
1000
0.164892
164.892
2500
0.155192
387.98
5000
0.145492
727.46
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 630V |
| Size / Dimension | 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm) |
| Base Product Number | RCER72J |
| Height - Seated (Max) | 0.236" (6.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |