
Murata Electronics
Product No:
RCER73A103K2K1H03B
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.5795
0.5795
10
0.4104
4.104
50
0.31008
15.504
100
0.270085
27.0085
500
0.200051
100.0255
1000
0.17004
170.04
2500
0.160037
400.0925
5000
0.150034
750.17
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Murata Electronics |
| Series | RCE |
| Package | Bulk |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Size / Dimension | 0.217" Dia (5.50mm) |
| Base Product Number | RCER73A |
| Height - Seated (Max) | 0.256" (6.50mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |