
Vishay Sfernice
Product No:
RCMA0268R00FHS14
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
26.904
26.904
10
23.503
235.03
25
21.23744
530.936
50
20.17572
1008.786
100
19.46778
1946.778
250
18.405908
4601.477
500
17.697968
8848.984
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RCMA |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 68 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.125W, 1/8W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.264" L (2.50mm x 6.70mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |