
Vishay Sfernice
Product No:
RCMM0216R9GKS14
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 16.9 OHM 2% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.883
4.883
10
4.41465
44.1465
25
4.03902
100.9755
50
3.75744
187.872
100
3.28776
328.776
250
2.818042
704.5105
500
2.583221
1291.6105
1000
2.367162
2367.162
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RCMM |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±2% |
| Resistance | 16.9 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |