
Vishay Sfernice
Product No:
RCMM021R00GKS14
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 3 OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
8.854
8.854
10
8.303
83.03
25
7.74934
193.7335
50
6.82689
341.3445
100
5.904345
590.4345
250
5.350856
1337.714
500
4.981819
2490.9095
1000
4.612801
4612.801
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RCMM |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±2% |
| Resistance | 1 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |