
Vishay Sfernice
Product No:
RCMM051000JKS14
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
RES 100 OHM 5% 1/2W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.066
4.066
10
3.67745
36.7745
25
3.36452
84.113
50
3.12987
156.4935
100
2.73866
273.866
250
2.347412
586.853
500
2.151807
1075.9035
1000
1.97183
1971.83
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RCMM |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.144" Dia x 0.402" L (3.65mm x 10.20mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |