
Vishay Sfernice
Product No:
RCMS02910R0FHS14
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.51
5.51
10
4.98085
49.8085
25
4.55696
113.924
50
4.23909
211.9545
100
3.70918
370.918
250
3.179308
794.827
500
2.914353
1457.1765
1000
2.670612
2670.612
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RCMS02 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 910 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |