
Vishay Sfernice
Product No:
RCMS101R100FHS09
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.4845
19.4845
10
17.02685
170.2685
25
15.38544
384.636
50
14.61632
730.816
100
14.103415
1410.3415
250
13.334162
3333.5405
500
12.821314
6410.657
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RCMS1 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 1.1 Ohms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.244" Dia x 0.630" L (6.20mm x 16.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |