
Vishay Sfernice
Product No:
RCMS1023701FHS09
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.134
11.134
10
10.1232
101.232
25
9.1105
227.7625
50
7.8451
392.255
100
7.2124
721.24
250
6.832856
1708.214
500
6.579776
3289.888
1000
6.27609
6276.09
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RCMS1 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 23.7 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.244" Dia x 0.630" L (6.20mm x 16.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |