
Vishay Sfernice
Product No:
RCMS1043202FHS09
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
SFERNICE FIXED RESISTORS
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
13.604
13.604
10
12.36805
123.6805
25
11.13134
278.2835
50
9.58512
479.256
100
8.8122
881.22
250
8.348372
2087.093
500
8.039166
4019.583
1000
7.668134
7668.134
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Sfernice |
| Series | RCMS1 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 432 kOhms |
| Composition | Metal Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.244" Dia x 0.630" L (6.20mm x 16.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | 150°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C |