RD15S1S50TX
Positronic
Product No:
RD15S1S50TX
Description:
CONN D-SUB RCPT 15POS CRIMP
Contact Finish Gold
Flange Feature Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Number of Positions 15
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C