RD25M1S50T0
Positronic
Product No:
RD25M1S50T0
Description:
CONN D-SUB PLUG 25POS CRIMP
Package Box
Features -
Contact Finish Gold
Flange Feature Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Number of Positions 25
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C