RD37S1F00X
Positronic
Product No:
RD37S1F00X
Description:
CONN D-SUB RCPT 37POS CRIMP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 225
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 2
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Number of Positions 37
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C