RD50M10GES
Positronic
Product No:
RD50M10GES
Description:
CONN D-SUB PLUG 50POS CRIMP
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 11
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Package Box
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware, Shielded
Contact Finish Gold
Flange Feature Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Number of Positions 50
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C