RD50S10Y0C
Positronic
Product No:
RD50S10Y0C
Description:
CONN D-SUB RCPT 50POS CRIMP
Contact Finish Gold
Flange Feature Housing/Shell (Unthreaded)
Number of Rows 3
Product Status Active
Voltage Rating 300V
Number of Positions 50
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -55°C ~ 125°C