
Samtec Inc.
Product No:
RF174-01BJ1-01SP1-0152
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY SMA JACK TO PLUG 5.984"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
17.7555
17.7555
10
15.38525
153.8525
25
14.58174
364.5435
50
14.37046
718.523
100
12.67984
1267.984
250
11.834492
2958.623
500
11.58088
5790.44
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Black |
| Style | SMA to SMA |
| Length | 5.984" (152.00mm) |
| Series | RF174 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | SMA Jack |
| 2nd Connector | SMA Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |