
Samtec Inc.
Product No:
RF174-01SP1-07SP1-0915
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY SMA-SMB PLG-PLG 36.024"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.346
25.346
10
22.19675
221.9675
25
21.23744
530.936
50
20.55249
1027.6245
100
19.867445
1986.7445
250
18.771278
4692.8195
500
18.223204
9111.602
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Black |
| Style | SMA to SMB |
| Length | 36.024" (915.00mm) |
| Series | RF174 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | SMA Plug |
| 2nd Connector | SMB Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |