
Samtec Inc.
Product No:
RF174-02RP1-02RP1-0305
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY MCX PLUG TO PLUG 12.01"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.0215
18.0215
10
15.77665
157.7665
25
15.0955
377.3875
50
14.60834
730.417
100
14.121465
1412.1465
250
13.342332
3335.583
500
12.952775
6476.3875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Black |
| Style | MCX to MCX |
| Length | 12.01" (305.00mm) |
| Series | RF174 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | MCX Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | MCX Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |