
Samtec Inc.
Product No:
RF174-04SP3-07SP1-0610
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY BNC-SMB PLUG-PLG 24.02"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.707
25.707
10
22.5074
225.074
25
21.53498
538.3745
50
20.84034
1042.017
100
20.1457
2014.57
250
19.034162
4758.5405
500
18.478431
9239.2155
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Black |
| Style | BNC to SMB |
| Length | 24.02" (610.00mm) |
| Series | RF174 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | BNC Plug |
| 2nd Connector | SMB Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |