
Samtec Inc.
Product No:
RF174-07RP1-07RP1-0305
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY SMB PLUG TO PLUG 12.01"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.4985
21.4985
10
18.8233
188.233
25
18.01048
450.262
50
17.42927
871.4635
100
16.848345
1684.8345
250
15.91877
3979.6925
500
15.453992
7726.996
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Black |
| Style | SMB to SMB |
| Length | 12.01" (305.00mm) |
| Series | RF174 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-174 |
| 1st Connector | SMB Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | SMB Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |