RF18N8R0B500CT
Walsin Technology Corporation
Product No:
RF18N8R0B500CT
Description:
CAP CER 8PF 50V C0G/NP0 0603
User Guide
Mfr Walsin Technology Corporation
Series RF
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±0.1pF
Lead Style -
Capacitance 8 pF
Applications RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Product Status Active
Thickness (Max) 0.034" (0.87mm)
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C