
Samtec Inc.
Product No:
RF316-01BJ1-03SP1-0305
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY MMCX-SMA PLG-JCK 12.01"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.639
18.639
10
16.15285
161.5285
25
15.3102
382.755
50
15.08809
754.4045
100
13.31311
1331.311
250
12.425544
3106.386
500
12.159259
6079.6295
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Amber |
| Style | MMCX to SMA |
| Length | 12.01" (305.00mm) |
| Series | RF316 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-316 DS |
| 1st Connector | MMCX Plug |
| 2nd Connector | SMA Jack |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |