
Samtec Inc.
Product No:
RF316-01SB1-02RP1-0152
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY MCX-SMA PLG-JACK 5.984"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.2875
18.2875
10
16.01035
160.1035
25
15.31856
382.964
50
14.82418
741.209
100
14.33018
1433.018
250
13.539514
3384.8785
500
13.1442
6572.1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Amber |
| Style | MCX to SMA |
| Length | 5.984" (152.00mm) |
| Series | RF316 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-316 DS |
| 1st Connector | MCX Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | SMA Jack |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Panel Mount |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |