
Samtec Inc.
Product No:
RF316-01SP1-04SP3-0305
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CBL ASSY BNC-SMA PLUG-PLG 12.01"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.19
19.19
10
16.80265
168.0265
25
16.07704
401.926
50
15.55834
777.917
100
15.03964
1503.964
250
14.20991
3552.4775
500
13.795026
6897.513
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Samtec Inc. |
| Color | Amber |
| Style | BNC to SMA |
| Length | 12.01" (305.00mm) |
| Series | RF316 |
| Package | Bag |
| Features | - |
| Cable Type | RG-316 DS |
| 1st Connector | BNC Plug |
| 2nd Connector | SMA Plug |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Male |
| 2nd Contact Gender | Male |
| Ingress Protection | - |
| Connector Impedance | 50 Ohms |
| Operating Temperature | -50°C ~ 165°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |